HAKKIMIZDA

FenixES İTÜ ve ODTÜ mezunu petrol mühendisleri tarafından kurulmuştur. Kuruluş amacı ülkemizde petrol, doğal gaz ve jeotermal sektöründe gereksinim duyulan laboratuvar ve saha test ekipmanlarının imalatını gerçekleştirebilmek, aynı zamanda ihtiyaca yönelik tasarımlarla sektörde ortaya çıkan problemlere çözüm getirebilmektir.

Mühendislik-Petrol ve Doğal GazOSTİM Teknopark’ta bulunan merkez ofisinde çalışmalarını sürdüren firmamız, talaşlı imalat yapan firmalarla yaptığı stratejik ortaklıklarla, Ar – Ge çalışmalarını ürüne dönüştürmekte ve ülkemiz endüstrisinin hizmetine sunmaktadır. Ar – Ge çalışmalarının yanında, faaliyet gösterdiği alanda anahtar teslimi laboratuvar kurulumları yapmakta olan firmamız, kaliteli ve titiz çalışmaları ile ülkemizde laboratuvar ve test cihazlarının üretiminde güvenilir isim olmayı kendine amaç edinmekte ve çalışmalarını bu amacı gözeterek sürdürmektedir.

VİZYONUMUZ

Yaptığımız çalışmalarla başta ülkemiz olmak üzere, toplumun, çevrenin ve ilişki içinde olduğumuz tüm paydaşlarımızın faydasını gözetmek. Müşteri ihtiyaçlarına uygun ürünleri kaliteli, memnuniyeti en üst seviyede tutarak, ekonomik olarak sağlamak. Üretimde, imalatta ve problemlere getirdiği çözümlerde çağın gerektirdiği verimliliği yakalayabilmek. Daha küresel bakabilmek ve bu sayede açılmayı planladığı dış pazarlarda kendini kabul ettirebilecek kalite ve güce sahip olmak.

MİSYONUMUZ

FenixES yaptığı bütün çalışmaları toplumun ve çevrenin çıkarlarını gözeterek, sahip olduğu etik değerlere bağlı kalarak yapar. Tüm faaliyetlerini devam ettirmeyi kendine amaç edindiği kalite anlayışına uygun olarak yürütmek ve ilgilendiği tüm sektörlerde güvenilir marka olmak için ciddiyetle, titizlik içinde ve tutarlı çalışır.

AR-GE

Ar-Ge bölümümüz uzman kadrosu ve sürekli arttırmayı kendine bir görev edindiği bilgi birikimiyle sektöründe yenilikçi bir vizyona sahiptir. Olabildiğince yerli kaynakları kullanarak ihtiyaçlara yönelik yeni ürünler tasarlamasının yanı sıra, var olan ürünlerin iyileştirilmesi için çalışmalar da yürütür. Bunlara ek olarak ürün kalite ve standartlarının yükseltilmesi, maliyet düşürücü yeniliklerin ürünlere adapte edilmesi de departmanımızın ana stratejisini belirlemektedir.