TEL: +90 (312) 354 37 63 e-mail: [email protected]

TR EN DE

GC KAPİLER KOLONLAR

1 (2)Tüm ERA-Chrom sütunları, katı bir yerleşik protokole ve ISO 9001: 2008 kalite kurallarına göre üretilir.

  • 1. Adım: Hidrotermal arıtma
  • 2. Adım: Devre dışı bırakma işlemi
  • 3. Adım: Islatma, bağlama ve çapraz bağlama
  • 4. Adım: Kalite kontrol

Adım 1: Hidrotermal Arıtma

ERA-Chrom, üretim sürecine mümkün olan en iyi kaynaşmış silika boru sistemini seçerek başlar. Bu tüp, son derece azaltılmış bir iç çap toleransı sunar ve esnek mekanik özelliklerini kaybetmeden en yüksek sıcaklıklara dayanabilen bir poliimid dış kaplamaya sahiptir. İşlemde kullanılan silis partilerinin her biri, yüksek ve sabit yoğunlukta silanol grupları içeren bir yüzeye yol açacak olan Hidrotermal İşlem koşullarını ayarlamak için gerekli bir adım olarak uygun şekilde karakterize edilir; uygun şekilde devre dışı bırakıldı. Bu işlem, kapiler boru ile üretilen farklı partiler, yüksek sıcaklıktaki üretim süreci (~ 2000ºC) nedeniyle son derece düşük ve düzensiz dağılmış silanol grubu yoğunluğu sunduğundan, vazgeçilmezdir.

Adım 2: Devre Dışı Bırakma Süreci

Durağan fazın her türü için farklı olan deaktivasyon işlemi, dikkatlice kontrol edilir, böylece sabitliğin ikinci aşamasına geçebilmek için boru yüzeyinin gerekli kimyasal eylemsizliği ve yüzey gerilimini kazanması sağlanır. faz biriktirme. Bu adım aynı zamanda, sabit fazın daha sonraki bağlanması için çok yararlı olan veya sütunlara belirli bir son nokta özellikleri vermek için çok yararlı olan özel fonksiyonel grupların boru duvarına eklenmesini kolaylaştırır.

Adım 3: Islatma, Bağlama ve Çapraz Bağlama

Kolonun optimum ıslatılması için sabit faz seçimi kolon kalitesi açısından kritik bir noktadır. Kolon üreticisi, kolonlarımızın verimlilik, tekrar üretilebilirlik, stabilite ve minimum kanama açısından müşterilerimizin beklediği gereksinimlere cevap vermesini garanti etmek için fazları için son derece saf polimerler kullanır. Kullanılan polimerler, düşük moleküler ağırlıklı bileşenleri ve eser katalizörü ortadan kaldırmak için dikkatlice fraksiyonlanır. Bu, daha yüksek bir termal stabilite ve daha düşük kanama ile sonuçlanır. Daha sonra bu polimerler, Şekil 4'teki spektroskopik (FTIR, UV, NMR), kromatografik (GPC) teknikler ve diferansiyel termal analiz termogravimetrik eğriile test edilir. Faz bozunması ve ısıl kararsızlığa bağlı kalıntı aktivite ile ilgili birçok sorunun nedeni olan peroksitler, ithal edilen çok sayıda sütunda sergilenmektedir. Belirli bir sabit fazın çapraz bağlanması ve / veya kapiler tüp iç duvarına kimyasal olarak bağlanması gerçeği, gerekirse, yanlışlıkla kirlenmiş bir kolonun yeterli çözücü serisiyle yıkanarak geri kazanılmasına veya yenilenmesine izin verir.

Adım 4. KaliteKontrol

Kanıtlanmış kaliteyi seçin.

Bir ERA-Chrom kapiler kolon satın aldığınızda, analitik problemlerinizi çözmenize yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış ve üretilmiş ve tüm kalite kriterlerimizi karşılayan bir ürün alırsınız. Aynı zamanda, laboratuvardaki tüm problemler ve endişeler konusunda size yardımcı olmak için yanınızda olacağımızın teminatı ile Teknik departmanımızdan bilgi alırsınız. Her sütun ayrı ayrı test edilir ve eşlik eden test verileri, sütunun kalite spesifikasyonlarımıza uygun olduğunun kanıtıdır ve bu nedenle taleplerinizi karşılamasını bekliyoruz. Bu işlemle elde edilen kolonların her biri, garantili kaliteli bir ürün almanızı sağlayan sıkı bir Kalite Kontrol Testi (Şekil 5 ve 6) vasıtasıyla titizlikle kontrol edilir.

Daha fazla bilgi için lütfen kataloğumuzu indirin:

Buton

HPCL KOLONLAR

UHPLC KOLONLAR

GC KAPİLER KOLONLAR

ÖZEL PAKETLİ GC KOLONLARI